Subotnji program m:tel Premijer lige BiH otvoren je utakmicom u Prijedoru.
S početkom u 13:00 sati sastali su se Rudar Prijedor i Leotar, bio je ovo ujedno derbi začelja, a više razloga za slavlje na kraju su imali gostujući fudbaleri. Trebinjci su odnijeli puni plijen slavivši s 2:1.
Do prednosti u ovom meču prvi su došli domaći. Prijedorčanima je vodstvo u 37. minuti donio Mandić, a pri rezultatu 1:0 se ujedno i otišlo na odmor.
Kako se meč bližio kraju, činilo se da će Rudar kaparisati bodove, ali onda hladan tuš. Leotar u 87. minuti koristi nesmotrenost odbrane Rudara i dolazi do pogotka za izjednačenje, da bi svega tri minute kasnije Chichba pogodio za prokret i velika tri boda.
Leotar sada ima 19 bodova, a Rudar je ostao na 16.




