Fudbaleri Arsenala sinoć su proslavili osvajanje titule prvaka Engleske nakon pune 22 godine čekanja, a scene slavlja iz njihovog trening kampa u London Colneyju odmah su obišle fudbalski svijet.
Igrači i stručni štab “Topnika” okupili su se u klupskim prostorijama kako bi zajednički gledali utakmicu između Bournemoutha i Manchester Cityja.
U trenutku kada je označen kraj tog meča rezultatom 1:1, čime je Arsenal i matematički osigurao nedostižna četiri boda prednosti, u kampu je nastao potpuni delirijum.
Eksplozija emocija
Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na utakmici Cityja uslijedilo je burno i izuzetno emotivno slavlje londonskog tima koji je stigao do 14. titule prvaka u istoriji kluba.
Igrači su u sekundi skočili sa svojih mjesta uz glasne krike oduševljenja i pobjedničke pjesme, dok su se članovi stručnog štaba i klupsko osoblje stopili u zajednički pobjednički zagrljaj.
We did it, together. pic.twitter.com/wQDp02LvLd
— Arsenal (@Arsenal) May 19, 2026
Ubrzo je otvoren i šampionski šampanjac kojim su fudbaleri u svlačionici i klupskom salonu proslavili krunu mukotrpne sezone u kojoj su sakupili 82 boda.
Groznica se seli na ulice Londona
Dok je prva, spontana proslava bila rezervisana za same aktere unutar trening kampa, ono najveće slavlje tek predstoji.
Navijači Arsenala već su počeli obilježavati ovaj historijski uspjeh u sjevernom Londonu, a zvanična i masovna proslava na ulicama britanske prijestonice, uz tradicionalni šampionski autobus, zakazana je za naredne dane odmah nakon što se odigra posljednje, 38. kolo Premier lige.




