Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Ino fudbal»Memišević želi među Zmajeve, narednog ljeta transfer

    Memišević želi među Zmajeve, narednog ljeta transfer

    27.02.2018
    Facebook Twitter WhatsApp
    Memišević je od februara član kineske ekipe Hebei China Fortune
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Samir Memišević već dvije godine nosi dres holandskog Groningena u kojem pruža dobre partije. Nekadašnji član Radnika uvršten je prošle sedmice u tim kola holandskog prvenstva, iako njegovom klubu baš i ne ide tako dobro, piše Mondo. Dobrim igrama privukao je pažnju brojnih klubova, a tokom zimskog prelaznog roka govora je bilo i o ponudi AZ Alkmara. Memišević je ipak ostao u Groningenu, ali priznaje, da bi već sljedećeg ljeta mogao obući drugi dres.

    – Već nakon pola godine u Groningenu bilo je ponuda, ali je tada mišljenje i kluba i menadžera bilo da je rano za transfer. Ukoliko budem zdrav i ako nastavim ovako da igram, vjerujem da će ovog ljeta biti pravo vrijeme za promjenu sredine. Ipak politika Groningena je takva da dovodi mlade igrače, a onda ih prodaje u veće klubove. Sretan sam i zadovoljan u Groningenu, ali svakako želim više i bolje, rekao je Memišević.

    Stoper Groningena nije bio na spisku selektora BiH Roberta Prosinečkog za američku turneju tokom januara, ali to ne znači da ne želi da bude među Zmajevima.

    – BiH je moja država i uvijek ću biti njen vojnik. Da li sam ja tu potreban ili ne odlučuje selektor i poštovat ću njegovu odluku. Nažalost nisam mogao da se stavim na raspolaganje za mečeve u SAD, jer je u Holandiji već bilo počelo prvenstvo prije turneje, a pošto se nije radilo o zvaničnom FIFA terminu za odigravanje prijateljskih utakmica, klub nije bio dužan da me pusti. Drago mi je zbog igrača iz Premijer lige BiH, koji su dobili priliku da pokažu šta znaju. Znam koliko im je to važno jer sam i ja bio u njihovoj situaciji, a posebno mi je drago zbog prijatelja koji su debitovali za reprezentaciju, istakao je Memišević.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    samir memisevic
    Prethodni članakSalihamidžiću zasmetala pitanja koja su novinari postavljali Lewandowskom
    Sljedeći članak Kompany se poklonio Guardioli: Raditi sa njim je kao desetogodišnje studiranje

    Povezani članci

    brazil

    To je to! Brazil je obavio posao za nas, BiH je u 1/16 finala

    25.06.2026
    austrija messi

    U finišu grupne faze mogli bi gledati najluđu utakmicu na SP – cilj će biti izgubiti?!

    24.06.2026
    zlatan ibrahimovic fox news

    Ibrahimović: Hrvatskoj nije trebao taktičar genijalac. Wittyngham: Pomogla im je umjetna tvorevina

    24.06.2026
    hrvatska panama

    Lončarević o igri Hrvatske: Imamo velikih problema, mi se s time ne možemo nositi

    24.06.2026
    Najnovije
    sergej barbarez katar

    Barbarez ono što smo vidjeli u trenutku kada je izveo Džeku nije pojašnjavao na presici: “Čuo sam da je Mahmić pustio suzu”

    25.06.2026
    brazil

    To je to! Brazil je obavio posao za nas, BiH je u 1/16 finala

    25.06.2026
    amar memic

    Amar Memić: Nerealno je ovo, kao da smo kući a u Americi smo

    25.06.2026
    nikola vasilj

    Vasilj: Moramo sačekati ostale rezultate, ali mislim da smo napravili dobar posao

    25.06.2026
    Preporuka
    sergej barbarez katar

    Barbarez ono što smo vidjeli u trenutku kada je izveo Džeku nije pojašnjavao na presici: “Čuo sam da je Mahmić pustio suzu”

    brazil

    To je to! Brazil je obavio posao za nas, BiH je u 1/16 finala

    amar memic

    Amar Memić: Nerealno je ovo, kao da smo kući a u Americi smo

    nikola vasilj

    Vasilj: Moramo sačekati ostale rezultate, ali mislim da smo napravili dobar posao

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.