Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Domaći fudbal»Menadžer pitao da li je normalan: Šta je Aleksandar Kosorić rekao za Želju i šokirao Rasima Ljajića
    Domaći fudbal

    Menadžer pitao da li je normalan: Šta je Aleksandar Kosorić rekao za Želju i šokirao Rasima Ljajića

    24.06.2021
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

     

    Rasim Ljajić, kandidat za predsjednika Fudbalskog saveza Srbije, najveći autoritet i najomiljeniji političar u Sandžaku, u Sarajevu je boravio u radnoj posjeti i razgovarao s prijateljim o sportu, politici, ekonomiji… Ljajić se raspitivao i za potencijalna pojačanja za svoj Novi Pazar. Vijest o Rasimovom boravku u Sarajevu brzo se “pronijela šeherom” , pa su menadžeri krenuli u akciju. Slali su CV svojih pulena i svi uvjeravali kako nude “top igrača za Pazar.” No, Rasim je “stari vuk”. Prije nego da nalog sportskom direktoru, sam se raspita na više strana. Nudili su stopere, veznjake, napadače… Za sve pozicije u timu. I onda se jedan menadžer sjetio Aleksandra Kosorića, stopera i kapitena Željezničara.

    ” Eh, takav nam treba. Kosorić je iskusan i on bi za nas bio pojačanje-, zaključio je Ljajić i dao nalog svom dopredsjedniku da dogovori transfer.

    I onda šok. Iako je Kosorić slobodan igrač, premda je u godinama kada se uzimaju “posljednje i najslađe” pare u karijeri, Kosorić je sve šokirao.

    – Istekao mi je ugovor, znam da mi nude lijepe pare, srbijanska liga je jako kvalitetna, ali ja ne mogu iz Želje. Ustvari, iz Želje, ne želim nigdje. Hvala ljudima u klubu što me žele, ali ja ću ako treba igrati bez plaće u Želji. Ovdje bih najradije završio karijeru. Željo mi je dao sve. Željo i Grbavica su moj drugi dom, moja porodica- poručio je Aleksandar Kosorić.
    S takvom porukom je ražalostio Ljajića, što je Pazar ostao bez kvalitetnog defanzivca, ali izazvao divljenje.

    – Nisam vjerovao da postoje danas igrači takvog razmišljanja, kao što rezonuje Kosorić. Kompliment je to i Želji- rekao je Rasim Ljajić.

    Inače, Novi Pazar je nedavno angažirao iskusnog Farisa Handžića, a glavna vedeta Pazara je golgeter Almir Aganspahić.

    R.S.

    aleksandar kosoric FK Željezničar Sarajevo Rasim Ljajic
    Prethodni članakGdje će Bilbija? Trener Zrinjskog je sve rekao
    Sljedeći članak Kevin-Prince Boateng se vratio u matični klub

    Povezani članci

    Glavaš, Baždarević, Bolić i brojne legende stižu u Sarajevo na humanitarno-sportski spektakl

    03.06.2026

    Zmajevi u utorak lete za SAD: Poznat spisak igrača za Mundijal

    01.06.2026

    Radnik u novu sezonu ulazi sa drugim trenerom?!

    01.06.2026

    Josipović se oprostio od Pecare, član HNL – a ga želi u svojim redovima

    01.06.2026
    Najnovije

    Dobra vijest iz St. Louisa: Dvojica manje na “bolovanju”, čeka se i treći

    04.06.2026

    Senzacija na Roland Garrosu! 114. igračica svijeta ušla u finale i već zaradila duplo više novca nego u cijeloj karijeri

    04.06.2026

    Velibor Pudar napustio FK Velež: Izvinjavam Faruku što mu nisam ispunio obećanje

    04.06.2026

    BKC Kalesija organizuje druženje mališana sa golgeterom Veleža Arminom Spahićem

    04.06.2026
    Preporuka

    Dobra vijest iz St. Louisa: Dvojica manje na “bolovanju”, čeka se i treći

    Mario Cvitanović se oglasio nakon odlaska iz FK Sarajevo: Odlazim ponosan, sretan i uzdignute glave

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.