Takmičari Karate kluba Sakib Bitić iz Kaknja osvojili su četiri zlatne medalja na međunarodnom karate turniru „Kula“, koji je održan 22. marta 2026. godine u Srbiji.
Na turniru održanom u sportskoj hali „Kula“, mladi karatisti Karate kluba Sakib Bitić pokazali su izuzetnu spremnost, disciplinu i borbeni duh, što je rezultiralo vrhunskim plasmanima u više kategorija.
Zlatne medalje osvojili su: Daris Delibašić u kategoriji dječaci (godište 2020), Sajra Delibašić u kategoriji djevojčice (godište 2016), Hana Kićo u kategoriji djevojčice (godište 2014), Sulejman Bitić u kategoriji veterani.
Medaljama osvojenim na turniru u Srbiji Karate klub Sakib Bitić još jednom je potvrdio kvalitet rada i kontinuitet dobrih rezultata na međunarodnoj sceni.
Turnir „Kula“ okupio je značajan broj učesnika iz regije i šire. Nastupilo je više od 300 takmičara iz ukupno 20 klubova.
Učešće su uzeli predstavnici iz Srbije, Hrvatske, Mađarske, Crne Gore, Sjeverne Makedonije i Bosne i Hercegovine, što dodatno daje na težini ostvarenim rezultatima kakanjskog kluba.
Uspjeh mladih i iskusnih takmičara još je jedna potvrda predanog rada trenera i članova kluba, koji kontinuirano ulažu napore u razvoj sporta i afirmaciju mladih talenata.
Osvojene medalje predstavljaju motivaciju za naredna takmičenja, ali i podstrek za dalji razvoj karatea u Kaknju.




