Luka Modrić je izjavio da uživa u životu u Milanu i izrazio veliku želju da osvoji trofej s ovim klubom. Hrvatska legenda se stavila na raspolaganje ekipi za nedjeljnu, ključnu utakmicu za plasman u Ligu prvaka protiv Cagliarija, iako se tek oporavio od loma jagodične kosti.
U razgovoru za Sport Mediaset, a kako prenosi TuttoMercatoWeb, četrdesetogodišnji veznjak, čiji ugovor ističe 30. juna, pažljivo je izbjegavao pitanja o svojoj budućnosti, ali je jasno stavio do znanja da je duboko vezan za klub.
„Veoma sam sretan u Milanu, ali sada je najvažnija utakmica protiv Cagliarija u nedjelju i plasman u Ligu prvaka“, rekao je Modrić. „Što se tiče ostalog, vidjet ćemo. Imam dobre odnose s klubom, upravom i trenerom.“
Modrić nagovijestio ostanak u Milanu: Hvali život u gradu i želi trofeje
Kada je govorio o želji da doprinosi ekipi i nakon ove sezone, Modrić je bio prilično zagonetan, ali i direktan.
„Kada sam izabrao Milan, to je bilo da pomognem i da pokušam pobjeđivati“, rekao je. „Ove godine se to (osvajanje trofeja) nije desilo, ali jasno je da bih želio osvojiti trofej s Milanom.“
Ovaj komentar će sigurno podgrijati nadu među navijačima Rossonera da bi Hrvat mogao produžiti saradnju na još jednu godinu, posebno ako se uzme u obzir koliko očigledno uživa u životu na sjeveru Italije.
„Ovo je spektakularan grad, volim ga“, dodao je Modrić. „Hrana je nevjerovatna, pasta mi je omiljeno jelo, a blizu su i planine, more i jezero.“
Spreman za povratak na teren s maskom
Što se tiče njegovog fizičkog stanja, Modrić je bio optimističan.
„Osjećam se dobro i fizički napredujem. Vratio sam se treninzima s ekipom i već se navikavam na zaštitnu masku“, izjavio je. „Spreman sam za povratak. Imam veliku želju da ponovo igram.“
Na pitanje da li bi u budućnosti mogao postati pomoćnik Massimiliana Allegrija, Modrić je ostao suzdržan, ali je odgovorio u srdačnom tonu.
„Imam dobar odnos s njim, ali nismo razgovarali o tome“, rekao je. „I dalje volim igrati fudbal. Kada odem u penziju, razmišljat ću o tome. A kada ću u penziju? Ne znam, vidjet ćemo nakon nedjelje.“




