Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Ino fudbal»Mrlja u karijeri slavnog trenera: Kako je Antić zbog Karadžića platio kaznu u Španiji?
    Ino fudbal

    Mrlja u karijeri slavnog trenera: Kako je Antić zbog Karadžića platio kaznu u Španiji?

    07.04.2020
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Proslavljeni srbijanski trener Radomir Antić preminuo je u ponedjeljak u 71. godini života.

    Antić iza sebe ima blistavu trenersku karijeru, u kojoj je spojio nespojivo, pa je tako trenirao Barcu, Real i Atletico Madrid. Međutim, ostat će upamćen i po tome što je bio sljedbenik šizofrene srpske mitologije pa je tako i veličao osuđenog ratnog zločinca Radovana Karadžića.

    Srbijanski mediji danas su se prisjetili kako je Antića tužio jedan novinar i to sve zbog Radovana Karadžića.

    – Poslije jednog mog intervjua gdje sam branio Radovana Karadžića, rekao sam tom novinaru da je nacionalista, da ne poznaje ukupnu situaciju na našim prostorima. Poznajući njegovu prošlost i prošlost njegovog oca, nazvao sam ga fašistom. On me tužio, ja sam platio kaznu sa velikim zadovoljstvom. Uvijek sam bio taj, kada je Srbija u pitanju, koji sam branio interese.

    Vrhovni sud Španije kaznio je tada Antića novčano u visini od 12.000 eura zbog vrijeđanja novinara Hermana Terca iz lista “El Pais”.

    Antić je potom kasnije ponovio stavove o ratnom krvoloku. Na pitanje da li je promijenio mišljenje o Karadžiću, odgovorio je:

    – Nisam. U svakoj situaciji ponašanje čovjeka u odnosu na tu situaciju, kad brani svoj narod na način kako su je branili, ja shvatam da je to dužnost svakog čovjeka koji je u tom trenutku bio na toj poziciji.

    Eto tako, ni slavni trener nije ostao imun na propagandu i stvaranje mita o srpskim herojima koji su devedesetih “branili svoje” na način da su sijali zlo počinili etničko čišćenje i genocid u drugoj državi, što je na kraju krajeva i potvrđeno pred međunarodnim sudovima. O ovakvim javnim stavovima Radomira Antića o bliskoj burnoj prošlosti se malo zna, a u nekoliko navrata se spominjao i kao mogući selektor BiH. Tako se Antić spominjao i kao mogući nasljednik Roberta Prosinečkog, što je tada i prokomentarisao za Sportske.ba.

    – Hvala Vam na pozivu, ali zaista nema nikakve istine u tome. Niko me nije kontaktirao i neću preuzeti reprezentaciju Bosne i Hercegovine, poručio je svojevremeno za naš portal Radomir Antić.

    Radomir Antic
    Prethodni članakU ovoj zemlji zabranili su proslavu gola i razgovore sa sucima, ali ne prekidaju ligu
    Sljedeći članak Ronaldinho ide u kućni pritvor

    Povezani članci

    Benfica potvrdila da Mourinho odlazi u Real, biće to treći najveći otkup za jednog trenera u istoriji

    04.06.2026

    Predsjednik Cityja: Pep Guardiola je sto puta prijetio odlaskom

    04.06.2026

    Konate otvorio dušu o borbi s depresijom: Navijači to ne razumiju jer misle da novac rješava sve

    04.06.2026

    Muslić pali motore u Gelzenkirhenu: Poznat datum prozivke Schalkea nakon povratka u Bundesligu

    04.06.2026
    Najnovije

    Benfica potvrdila da Mourinho odlazi u Real, biće to treći najveći otkup za jednog trenera u istoriji

    04.06.2026

    Šok u Prostejovu: Džumhura zaustavio 318. teniser svijeta

    04.06.2026

    Ruska tinejdžerka deklasirala Martu Kostjuk i ušla u finale Roland Garrosa

    04.06.2026

    Predsjednik Cityja: Pep Guardiola je sto puta prijetio odlaskom

    04.06.2026
    Preporuka

    Zeljković optimističan nakon novog dogovora: Radovi na Nacionalnom stadionu u Zenici počinju već ove godine

    Samir Muratović za Sportske: Kanada je opasnija od Švicarske, oni će nas najviše namučiti

    Dok u BiH čekaju njegov oporavak, Šunjiću skočila cijena na tržištu

    Osmanagić „pecnuo“ Štimca: Pojedincima je danas kafa pravo gorka

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.