Igor Štimac je bio zadoovljan činjenicom da je Zrinjski u posljednjim sekundama utakmice izborio remi protiv Sarajeva.
”Bila je ovo vrlo zahtjevna utakmica za nas. Zadovoljan sam bodom. Treba priznati da je Sarajevo bilo bliže pobjedi, imali su bolje prilike, ali moji momci su pokazali karakter” rekao je Štimac, a onda je prokomentarisao protivnika
”Nije nas puno iznenadilo Sarajevo. Pretpostavljali smo da će promjena trenera donijeti neke pomake. Oni su večeras pokazali zajedništvo i odigrali dobro. Da nismo odreagirali na pravi način, mogli su i pobjediti. Stvarali su nam probleme, uvijek su bili prvi na odbijenoj lopti, odlično su koristili sposobnosti Guliashvilija i Kyeremeha. Svjesni smo da je Sarajevo kvalitetna ekipa” kazao je hrvatski stručnjak
Potom se prešlo na pitanja o Štimčevoj objavi na Facebook profilu u kojoj je, pored ostalog, napisao “Za dom spremni”:
“Ko zna čitati, shvatio je moju objavu kao jednu vrlo humanu i normalnu objavu koja poziva na to da je svaki ljudski život jednako vrijedan. To što ste vi napravili cirkus od jedne jednostavne objave, nek vam služi na čast. Ako se želite baviti prikupljanjem klikova, samo izvolite. Moje privatne objave i moji stavovi su moja stvar, ovdje smo da razgovaramo o utakmici Sarajeva i Zrinjskog.”
Na kraju je komentirao i pogrdna skandiranja navijača na Koševu nakon utakmice.
”To je stvar kulture”.




