Fudbalski savez Bosne i Hercegovine (NFS BiH) oglasio se zvaničnim saopštenjem na svojim društvenim mrežama kako bi uputio veliku zahvalnost publici koja je sinoć ispunila tribine stadiona “Asim Ferhatović Hase” – Koševo na prijateljskoj utakmici protiv Sjeverne Makedonije.
Iako je meč završen bez golova, atmosfera na najvećem bh. stadionu bila je na vrhunskom nivou, a navijači su pjesmom i fer navijanjem poslali jasnu poruku podrške izabranicima Sergeja Barbareza uoči odlaska na istorijski turnir.
“Hvala svim navijačima koji su sinoć bili uz reprezentaciju Bosne i Hercegovine! Vaša podrška sa tribina, pjesma i aplauzi još jednom su pokazali koliko ljubavi gajite prema dresu sa državnim grbom. Punih srca napuštamo stadion, ponosni na atmosferu koju ste stvorili i energiju koju ste prenijeli našim Zmajevima. Zajedno smo još jednom pokazali da je naša najveća snaga jedinstvo na terenu i na tribinama. Hvala vam što ste uvijek uz Bosnu i Hercegovinu!”, stoji u objavi krovne kuće bh. fudbala.
Ovaj meč je ujedno bio i posljednji test i zvanični ispraćaj reprezentacije pred domaćom publikom. Pred Zmajevima je sada istorijski nastup na Svjetskom prvenstvu, koje se igra od 11. juna do 19. jula u Sjevernoj Americi.




