Kao grom iz vedra neba odijeknula je vijest da je Feđa Dudić odlučio da napusti Radnički 1923 i završi trenersku epizodu u Kragujevcu. Jedan od najboljih bosanskohercegovačkih nogometnih trenera, odlučio se na takav potez ponukan neuspjehom u Konferencijskoj ligi, te remijem u prvoj utakmici Super lige Srbije.
Dudić je šokirao navijače kluba iz Kragujevca, nakon što je procurila vijest o odlasku. Sada se oglasio na Facebooku, a njegov post prenosimo u cjelosti.
”Bio je 23. 09. 2023. sunčan dan i preko 30 stepeni.Ja i Adnan Jahić dolazimo u Kragujevac u FK Radnički u mjesto koje prvi put vidimo i na posao pun upitnika. Klub koji je u tom trenutku zadnji na tabeli sa manjkom optimizma svih zaposlenih i nadom da ćemo se spasiti od ispadanja i što prije doći u sigurno luku spasa. Ono što smo obećali sebi prije polaska da ćemo dati cijelog sebe biti posvećeni i predani u radu a onda se uzdati u Božiju pomoć i nadati se najboljem. Sve poslije toga je postala istorija… Nažalost dosao je trenutak za rastanak, trenutak o kojem nisam sanjao i koji nisam želio ali tako je to u ovom poslu, nekada moras reći dosta” piše o svojoj poruci Feđa Dudić i nastavlja:
”Kada sam produžavao ugovor najveći sportski motiv je bio što smo dobili drugu šansu od Bogu u Evropi i da ovaj put to moramo da iskoristimo jer neko u životu ne dočeka nikad svoju drugu priliku. Nažalost nismo bili pravi kad je bilo najvažnije i onda je moralo doći do ovoga. U dvije utakmice protiv Klaksvika stvorili smo devet odličnih prilika za gol po svim parametrima morali proći dalje, ali tako nije bilo. Da kazem nedostajalo je srece sigurno da nije, jer sreću treba zasluziti, a mi je očigledno nismo zasluzili (isto tako zaslužili smo je i pratila nas je u nekim utakmicama kroz prvenstvo kad se lomilo oko konačnog plasmana) i onda nije to bio faktor koji je odlučio pobjednika. Ali to ne može promjeniti puno istoriju i rezultat koji smo ispisali na stranice kluba i mislim da će proći još dugo vremena da neko ponovi rezultate koji je napravila ova generacija. Dva puta smo izborili izlazak u Evropu i prvi put u istoriji kluba igrali polufinale kupa. Igrali smo dopadljiv i lijep fudbal za oko, pobrali puno simpatija i navijača u Srbiji od onih neutralnih, a najviše smo dobili u mojoj BIH koji su pratili Radnički kao neki veliki klub iz Lige petice i hvala im svima na tome! U ova tri dana od kad smo se vratili sa Farskih Ostrva plakao sam bar pet puta kao malo dijete na tekstove, poruke i videa naših navijača koji su mi slali i želili da ostanem. Ponajvise na djecu koju smo i vratili na stadion. A, znate svi za kim plačemo za onima koji su nam ušli u srca i koje volimo. A, Kragujevac i Radnički su ušli u moje srce i tu će ostati do kraja života. Ovim putem se izvinjavam svima što nisam mogao da ispunim vaše molbe jer nešto jače u meni je odlučilo da moram krenuti dalje. Ono na šta sam najponosniji je da smo postali simbol mira i poštovanja različitosti u ovom lošem vremenu gdje se i to gleda. Zbog toga je MOJ Kragujevac evropski grad i hvala Vam na tome.
Želim da se zahvalim prije svega Igoru Konotaru i Slavku Peroviću, ne mojim nadređenim nego mojoj porodici. Zaista sam ih zavolio kao da su mi neko najbliži. Igorova i moja porodica su postale nerazdvojne od nasih žena i naše djece a koja su se zbližila i družila. A, sa mojim Slavkom će mi faliti naša dopisivanja u gluho doba noći kad svi spavaju, a mi razmjenjujemo mišljenja šta i kako možemo bolje kako bi podigli Radnički na veći nivo…
Hvala mom stručnom štabu Jahi, Jasi, Švabi, Lazi, Đekiju i Voji koji su zaslužni kao i ja za sve što smo zajedno napravili. Svim igračima u ove dvije sezone koji su prošli kroz klub, a posebno me je kupio Stojke nakon sinoćnje utakmice sa Partizanom a bili smo zajedno samo mjesec dana. Svim uposlenicima u klubu Ivanu, Marku, Braci, Trifketu, Iliji, Mati, Saletu, Banetu, Željku, Nikoli, Milici, Maji, Daci, Muti, Marku, Sisketu, Đoletu, Vlajku, Srđanu i izvinjavam se ako sam koga zaboravio, naravno našim navijačima ”Đavolima” kao i navijačima sa ostalih tribina Zapada i Istoka sa kojima sam imao poseban odnos. I odmah da kazem NIKAD i NIKAKVIH nesuglasica nije bilo među nama, a pogotovo ne poslije zadnje utakmice kako su to htjeli neki da prikažu kao razlog mog odlaska, njihova skandairanja mog imena će ostati vječna uspomena za moje uši i srce i jedno veliko hvala na tome sto ste prepoznali da sam dao sebe cijelog i branio ovaj klub kao da je moj rođeni, a za uzvrat dobio Vaše aplauze. Ovo je samo doviđenja, a ne konačno zbogom do nekog novog druženja i igranja na Čika Dači voli vas i pozdravlja vas Feđa.”




