Iako još čeka na prve seniorske minute, čini se da u Firenci imaju jasan plan kada je riječ o budućnosti Emanа Košpe.
Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine stigao je u Fiorentinu prošlog ljeta iz Barcelone, u transferu vrijednom oko 400.000 eura. Za sada nastupa isključivo za U20 selekciju Viole, ali u klubu ne kriju zadovoljstvo njegovim razvojem i napretkom.
Prema pisanju Tutomercata, Fiorentina nema namjeru da se odrekne mladog defanzivca, niti da ga šalje na posudbu tokom zimskog prelaznog roka. Naprotiv, plan je da Košpo ostane u Firenci i nastavi sa razvojem unutar kluba.
Iako još nije debitovao za prvi tim, Košpo je u posljednjih pet utakmica Serije A bio u konkurenciji i mečeve je pratio s klupe, što pokazuje da ga stručni štab sve ozbiljnije uključuje u rad seniorske ekipe.
Podsjetimo, Košpo je ranije nosio kapitensku traku omladinskih selekcija Švicarske, ali je na kraju odlučio da u seniorskoj karijeri brani boje reprezentacije Bosne i Hercegovine.




