Bivši mladi reprezentativac BiH Almir Aganspahić ove zime realizovao je transfer u Čukarički.
Sarajlija je u prethodnih godinu i pol dana nastupao za Novi Pazar, gdje je bio kapiten i najbolji strijelac, a njegove igre na kraju nisu prošle nezapaženo.
Bilo je interesa od strane nekoliko turskih drugoligaša, međutim na kraju je najkonkretniji bio Čukarički koji važi za jedan od naboljih i najorganizovanijih klubova.
S obzirom da je imao ugovor do kraja aktuelne sezone, Novi Pazar je bio primoran da ga pusti kako bi koliko-toliko zaradio.
“Poslije dužeg vremena dobili smo ponudu od jednog ozbiljnog kluba s kojim gajimo prijateljski odnos. Nismo željeli da sputavamo Aganspahića, čija je karijera u uzlaznoj putanji. S druge strane, od Čukaričkog smo dobili 55 hiljada eura”, rekao je sportski direktor Novog Pazara Kenan Kolašinac za Žurnal.rs.
Prije nego što je došao u Srbiju, Aganspahić je igrao u Premijer ligi BiH za Čelik, Krupu, Mladost i Sarajevo.
