Novi predsjednik Upravnog odbora FK Željezničar, Nijaz Brković, u svom prvom obraćanju medijima naglasio je da je pred klubom temeljita reorganizacija, s posebnim fokusom na jačanje administrativne strukture i dugoročnu stabilnost.
„Plan nam je da pojačamo klupsku administraciju i uradimo kompletnu reorganizaciju kluba. Osnovni cilj je proizvodnja naših mladih igrača, proizvodnja trenera i jačanje skauting službe. Nećemo se zadržati samo na domaćem tržištu, već ćemo imati skaute i u regionu – Hrvatskoj, Sloveniji i Austriji, gdje ćemo pratiti igrače od malih nogu.“
Brković je naglasio da je jedan od prioriteta i formiranje kampa koji bi služio svim selekcijama kluba.
„Organizovat ćemo kamp za omladinske selekcije i prvi tim, a u sklopu toga bi bio i naš B tim. To je jedan od velikih prioriteta. Dugoročna stabilnost kluba nam je izuzetno važna, a to smo već obezbijedili sa našim strateškim partnerom Saninom Mirvićem.“
Govoreći o sportskom segmentu, Brković je potvrdio da klub planira imenovati sportskog direktora, ali bez ishitrenih odluka.
„Planiramo angažovati sportskog direktora i tražimo kvalitetno rješenje. Nećemo žuriti, ali je sigurno da ćemo donijeti pravu odluku i obavijestiti javnost kada to uradimo.“
Dotakao se i teme trening-kampa, ističući da je riječ o složenom, ali izuzetno važnom projektu.
„Postoje ideje i razgovori oko trening-kampa. To nije lako riješiti, ali smo već krenuli s tom inicijativom. U narednih mjesec ili dva trebali bismo imati konkretnije odgovore. Plan je da tu treniraju pioniri, kadeti i B tim, te da ostvarimo saradnju s nekoliko klubova iz Prve lige Federacije BiH, jer nam je cilj da Željo bude konkurentan na svim nivoima.“
Kada je riječ o sportskim ambicijama, Brković je poručio da su rezultat i uspjeh imperativ.
„Zanima nas rezultat i uspjeh kluba. Nastojat ćemo dodatno pojačati ekipu kako ne bismo bili zavisni od drugih. To je i cilj strateškog partnera. Interesuju nas igrači koji su kvalitetniji od trenutnog prosjeka Premijer lige. Možda sada nije realno izdvajati velike cifre da Željo odmah bude prvi, ali za dvije do tri godine moramo napasti titulu.“
Na kraju, Brković je pozvao na strpljenje i zajedništvo, ističući važnost ljudi unutar kluba.
„U strukturi kluba su ljudi koji su ranije radili u Želji. Potrebna nam je podrška i malo strpljenja. Trebat će nam određeni period da pohvatamo konce. Da ne vjerujem u ovaj projekat, ja danas ne bih bio ovdje. Imamo mlade ljude koje moramo afirmisati kako bi za četiri ili pet godina vodili klub, jer je ovo i njihov klub.“




