Bh. napadač Smail Prevljak ponovo je bio junak Istre. U dubokoj sudijskoj nadoknadi pogodio je za vrijedan bod u duelu protiv Slaven Belupa, a meč u Puli okončan je rezultatom 1:1.
Istra je dugo tražila put do gola, ali je iskusni Prevljak u pravom trenutku iskočio i preciznim udarcem donio ekipi remi koji bi na kraju mogao imati veliku težinu. Tim iz Pule trenutno drži peto mjesto na tabeli i ostaje u borbi za sam vrh.
Prevljak iza sebe ima bogatu karijeru – igrao je u klubovima poput Leipziga, Igmana, Lieferinga, Salzburga, Mattersburga, Eupena i Herthe. Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine posljednji put je nastupio prije nešto više od dvije godine.
Smail Prevljak je za bod Istre 1961 u sudačkoj nadoknadi!#supersport #hnl #istra1961 #slavenbelupo pic.twitter.com/5wQh6Ni96N
— sportnet|HR (@sportnet_HR) November 29, 2025
