Fudbaleri banjalučkog Borca izborili su plasman u drugo pretkolo Lige evropskih prvaka i tako su, u najgorem slučaju, osigurali play-off za plasman u Konferencijsku ligu.
Međutim, u Borcu se dešavaju čudne stvari. Tako je sinoć iz kluba potvrđeno da je ekipu napustio Maks Juraj Čelić, iskusni defanzivac, koji je u srijedu navečer igrao protiv Egnatije.
Dimech je drugi fudbaler koji je ovog ljeta stigao u Borac, predstavljen je kao pojačanje prvaka BiH, ali bi nedugo potom napustio Banja Luku. Prije njega to je uradio Zinedin Mustedanagić.




