VfL Bochum 1848 i Agon Elezi su postigli dogovor o “sporazumnom raskidu ugovora”.
Njemački klub je ovu informaciju potvrdio putem svoje službene internet stranice. Istovremeno, ova vijest je izazvala zadovoljstvo među navijačima Sarajeva.
Fudbaler koji nastupa za reprezentaciju Sjeverne Makedonije uskoro bi trebao pojačati redove Sarajeva.
Na stadion “Koševo” dolazi kao slobodan igrač, što predstavlja značajnu prednost za Bordo tim.
Elezi je član Bochuma od januara 2024. godine, ali je zabilježio samo jedan nastup za prvi tim, i to u okviru DFB kupa.
“Prošle sezone odigrao je sedam utakmica za U21 ekipu u Oberligi Westfalen, postigavši pet golova. U drugom dijelu sezone 2024/25, Elezi je bio na posudbi u hrvatskom prvoligašu HNK Gorica”, naveo je Bochum.
Elezi igra na poziciji veznog igrača, a za reprezentaciju Sjeverne Makedonije do sada je upisao 12 nastupa.




