Fudbalski klub Sarajevo predstavio je još jedno značajno pojačanje. Dres Bordo tima od danas nosi Agon Elezi, reprezentativac Sjeverne Makedonije.
“FK Sarajevo s ponosom potvrđuje dolazak Agona Elezija, 24-godišnjeg veznog fudbalera, koji je danas potpisao ugovor s klubom do ljeta 2028. godine.”
Elezi je prethodno raskinuo ugovor s njemačkim Bochumom, a u Sarajevo dolazi kao slobodan igrač, spreman za novu fazu u svojoj karijeri. Ovaj centralni vezista proteklu polusezonu proveo je na posudbi u HNK Gorica, a prije toga nastupao je za Varaždin, Skenderbeu, Vellazerimi i francuski Caen. Karijeru je započeo u redovima KF Shkupi, a redovan je član reprezentacije Sjeverne Makedonije.
“Dobrodošao na Koševo, Agon!” – poručili su iz FK Sarajevo.




