U okviru 18 kola Druge lige FBiH-centar u Ustikolini, na stadionu „Šehidi Koline“ domaća ekipa NK Kolina dočekala je tim NK Natron iz Maglaja.Sjajna domaća ekipa je po lijepom vremenu, pred nekih 300 gledalaca,na dobrom travnjaku pružila izvanrednu partiju i sasvim zasluženo upisala trijumf visokim rezultatom 3:0.Već od prvog minuta nogometni „pjesnici“ sa Drine (Karović,P ljevljak,Muslić, Čomor,Polovina, Delić,Bajraktarević, Junuzović…) preuzeli su igru,dominirali su na svakom pedlju terena,igrali maštovito,silovito i stvarali idealne prilike koje u prvih 45 minuta u zgoditke nisu pretvorili Bajraktarević,Polovina,Junuzović,Mušović…
Čak ni penal nije iskoristio iskusni Čomor, a jedini pogodak u prvom poluvremenu postigao je Arnes Junuzović za vodstvo od 1:0.U drugom poluvremenu još veća dominacija Koline,ponovo stvaraju 4,5 kolosalnih prilika koje ostaju neiskorištene od strane Gluhačevića,Polovine,Junuzovića… a prisutni domači navijači ipak su vidjeli još dva zgoditka u mreži Natrona.Oba puta strijelac je bio izvanredni Semir Bajraktarević koji je postavio konačnih 3:0 za tim iz Ustikoline za veliku radost njihovih vjernih navijača.Šef stručnog štaba Koline Esad Selimović o ovoj utakmici rekao nam je,između ostalog,sljedeće:
-U utakmicu smo ušli maksimalno spremni i motivisani,igrači su brzo zaboravili poraz u Vogošći i cijeli tok meča smo dominirali u svim segmentima igre.Bili smo mnogo bolji,opasniji,konkretniji,borbeniji…stvorili smo bezbroj idealnih prilika,postigli tri zgoditka i zadovoljan sam igrom cijelog tima.Upisali smo nova tri boda na naš konto,sada imamo 42 i samo smo na tri boda od vodećeg Čelika. Okrećemo se narednim utakmicama u kojima ćemo samo iči na pobjede i nadigravanje naših rivala.Biće zanimljiva trka do posljednjeg kola za prvaka ove lige.Želim da se u ime cijele ekipe zahvalim našim navijačima na podršci u ovom meču,koji su sa nama na svakoj utakmici i naš su dvanaesti igrač na travnjaku. Razgovarao Rešad MAMELA (sportske.ba)




