Napadač Armin Spahić bio je ključna figura 30. kola Premijer liga BiH, nakon što je s tri pogotka predvodio FK Velež Mostar do važne pobjede nad NK Široki Brijeg.
Ovim učinkom Spahić je ušao u odabrano društvo kao tek drugi fudbaler koji je ove sezone uspio postići hat-trick u domaćem prvenstvu.
Dvadesetpetogodišnji napadač u Velež je stigao tokom zime iz FK Tuzla City, ekipe koja nastupa u nižem rangu takmičenja, a ovo mu je prva sezona u elitnom razredu bh. fudbala. Vrlo brzo je pokazao da predstavlja veliko pojačanje za Mostarce i nametnuo se kao jedan od važnijih igrača
Armin Spahić je tako postao tek drugi igrač u Premijer ligi BiH koji je uspio da postigne het-trik. Prvi igrač kojem je to pošlo za rukom bio je Tomi Jurić koji je u dresu Zrinjskog tri gola postigao na Grbavici protiv Željezničara.
Iz Veleža su nakon susreta objavili i video sa svim njegovim golovima, čime je dodatno istaknuta partija koja je obilježila jedno od važnijih kola u završnici prvenstva.




