Sezona u Premijer ligi de facto je završena, a sutra bi Izvršni odbor trebao donijeti i zvaničnu odluku.
Naime, za sutra su zakazane sjednice Izvršnog odbora NS BiH te Takmičarske komisije pri NS BiH. Izvjesno je da je nakon pisma od strane vlasti entiteta RS, NS BiH prinuđen donijeti odluku o završetku sezonu, a ostaje da vidimo na koji će način biti sezona finiširana.
Nezvanično, Sarajevo će biti proglašeno prvakom, u Evropu će još Željo, Zrinjski i Borac, a Čelik i Zvijezda 09 će u niži rang, dok će Olimpik i Krupa popuniti mjesta iz enitetskih liga, gdje je sezona ranije privedena kraju za zelenim stolom.




