Nakon drugog poraza u dva meča protiv norveškog Boda, trener Intera Cristian Chivu nije skrivao razočaranje, ali je sportski priznao zasluženi prolaz protivnika.
”Trudili smo se od početka. Bodo je bio izuzetno dobro organizovan u niskom bloku, sa deset ili jedanaest igrača ispod linije lopte. To što nisu postigli gol za 1:0 davalo im je dodatnu sigurnost, jer su znali da bismo u produžetku morali postići dva gola“, rekao je Chivu.
I pored eliminacije, trener ističe da svojim igračima nema šta zamjeriti.
UEFA şampiyonlar Ligi'nde İtalyan devi Inter'i eleyerek son 16'ya kalmayı başaran Norveç'in Bodo/Glimt takımının oyuncuları, tarihi başarılarını çılgınlar gibi kutladı pic.twitter.com/iNfd6zAJpk
— Rudaw Türkçe (@RudawTurkce) February 25, 2026
”U drugom poluvremenu imali su više energije i stvarali su prilike. Mnogo je gorčine, pokušali smo preokrenuti, ali suočili smo se s timom koji je imao više energije i bio odlučan. Moramo čestitati – Bodo zaslužuje prolaz.“
Inter nije uspio probiti gustu formaciju 4-4-2, uprkos pokušajima da ubrza igru.
”Možda smo previše forsirali direktnu igru. Na poluvremenu sam tražio više strpljenja i brže reakcije nakon izgubljene lopte kako bismo destabilizovali njihovu odbranu. Imali smo nekoliko dobrih situacija, posebno nakon kornera, ali vjerovatno nam je nedostajalo više bistrine da otključamo utakmicu.“
Chivu je posebno naglasio faktor umora.
”Teško je pronaći energiju kada igraš svaka tri dana. U posljednja tri mjeseca Bodo je odigrao samo četiri utakmice, sve u Ligi prvaka, i imali su više svježine. Ali ovo je Liga prvaka – ako nemate konkretnost i jasnoću, protivnici vas kažnjavaju na prvoj grešci. Sada moramo okrenuti stranicu“ rekao je Chivu, prenosi Gazzetta dello Sport




