Naime prema najavima Željezničar bi uskoro trebalo da pojačaju Ermin Bičakčić i Patrik Gabrijel Galčev.
“Što se ostalih igrača i eventualnih dolazaka tiče ne bih ništa komentarisao. Toliko iskustva imam, dok se to ne završi može svašta da se desi. Bilo je i dogovora sa nekim drugim igračima pa su se predomislili. Neki igrači na koje si računao da će prvo kolo da igraju preko noći su otišli. Sačekajmo, ako se išta desi povodom novih igrača, pa ćemo onda komentarisati – rekao je Stojanović.
On je zatim istakao da nema nikakvih problema sa Dominikom Prokopom i da je njegova odluka što nije igrao u prvom meču drugog dijela sezone u kojem je Željezničar poražen od Posušja, a zatim istakao da je taktiku za nastavak sezone uigravao sa igračima koji su iznenada napustili klub, a tu prije svega misli Marina Karamarka. Tim su napustili i Dan Lagumdžija, Aleksandar Boljević…
“Ništa nije bio problem s njim. Odlučio sam se za druge igrače. Što ne znači da neće dobiti minutažu” – istakao je i nastavio o odlascima igrača:
“To je za ovu ekipu puno. Nisu to samo njih trojica, tu je i Pejić, pa i povreda Šošića. Tu je četiri – pet igrača koji su imali svoju poziciju u jesenjem dijelu. Prepozna se to u nekim trenucima, pogotovo Karamarko, sa kojim smo odradili cijele pripreme, uigravali nekakve šablone, ali Bože moj. Sve je to sastavni dio fudbala. Moramo znati reagovati kao klub i ja kao trener“.




