Josip Lukačević, nekadašnji fudbaler brojnih klubova iz BiH i Hrvatske, preminuo je u 42. godini, potvrđeno je našem portalu iz izvora bliskih porodici.
Lukačeviću je sinoć prije početka treninga pozlilo. Ispostavilo se da je imao teži moždani udar. Hitno je operisan, a danas je saopćeno da je umro.
Josip je karijeru je počeo u rodnom Orašju, odakle je prešao u Hajduk. Igrao je na poziciji lijevog beka. Bio je moderan krilni napadač, izuzetne brzine, dugog koraka, preciznog šuta. Nakon epizode u Hajduku, jednu sezonu je proveo u Širokom Brijegu, te Čeliku, a onda se preselio u Rusiju u Luch-Energiya iz Vladivostoka. Nije se dugo zadržao, pa se vratio na ove prostore gdje je igrao za Lučko, Cibaliju, Osijek i ponovo Orašje. Fudbalsku karijeru je nastavio u Austriji, gdje je igrao za nižerazredne klubove.
Croatia iz Salzburga je posljednji klub u kojem je igrao.
Lukačević je odigrao osam utakmica za mladu reprezentaciju BiH i jednu za A tim. Igrao je U21 timu sa Ibričićem, Zebom, Adilovićem, Husićem, Baotićem, Ibrićem, Maksimovićem, Pehlićem, Jelićem, Studenovićem…




