Fudbalski klub Velež iz Mostara danas je zvanično obavijestio javnost o prekidu saradnje sa svojim dosadašnjim odbrambenim fudbalerom, Klemenom Šturmom.
Nakon razgovora između klupskog rukovodstva i igrača, donesena je odluka da svako krene svojim putem, čime je stavljena tačka na njegov boravak u gradu na Neretvi.
Slovenački defanzivac je u redove “Rođenih” stigao u ljetnom prelaznom roku 2023. godine, kada je pojačao ekipu na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima.
Tokom svog trogodišnjeg boravka u Mostaru, Šturm je bio standardan član prvog tima i ostavio je značajan trag u crvenom dresu.
Ozbiljna statistika na odlasku iz Mostara
Klemen Šturm napušta Velež uz prilično impresivnu statistiku za jednog odbrambenog igrača:
Tokom boravka u mostarskom klubu upisao je ukupno 81 zvanični nastup u svim takmičenjima.
Postigao je dva pogotka i tome dodao čak 11 asistencija.
Rukovodstvo Veleža će u narednom periodu morati potražiti adekvatno rješenje u defanzivnoj liniji kako bi nadomjestilo odlazak iskusnog beka pred izazove u novoj sezoni.




