Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović ponovo je u pogonu danskog Brøndbyja. Nakon perioda suspenzije, veznjak se vratio treninzima sa prvim timom, prenosi danski TV 2.
Tahirović i njegov saigrač Sean Klaiber prethodno su bili izbačeni iz tima, te im je bio zabranjen rad s ekipom kao i nastupi na utakmicama.
Trener Steve Cooper donio je ovu drastičnu odluku uz obrazloženje da pomenuti dvojac nije poštovao klupske vrijednosti.
Izvinjenje pred cijelom ekipom
Put do povratka za Tahirovića vodio je preko iskrenog pokajanja. Prema navodima danskih medija, on se obratio cijeloj ekipi i uputio zvanično izvinjenje. Već u četvrtak se priključio redovnim treninzima, te će biti u konkurenciji za predstojeći derbi protiv Midtjyllanda koji se igra u nedjelju.
S druge strane, situacija sa Seanom Klaiberom ostaje nepromijenjena. Defanzivac se još uvijek nije odlučio na izvinjenje, zbog čega je i dalje suspendovan i odvojen od trenažnog procesa.
Zanimljivo je da klupska suspenzija nije utjecala na Tahirovićevu formu u nacionalnom dresu. On je bio jedan od ključnih aktera u historijskom uspjehu Bosne i Hercegovine.
Podsjećamo, Tahirović je bio siguran realizator u penal seriji protiv Italije, kojom su se “Zmajevi” pobjedom kvalifikovali na predstojeće Svjetsko prvenstvo koje se igra ovog ljeta.
Povratak u tim Brøndbyja dolazi u idealnom trenutku kako bi mladi veznjak održao takmičarski ritam pred najvažniji turnir u svojoj karijeri.




