Evropska fudbalska federacija (UEFA) donijela je odluku o desetogodišnjoj suspenziji crnogorskog kluba Arsenal iz Tivta zbog sumnje u “namještanje utakmica”.
Pored toga, klub je kažnjen i novčano, sa iznosom od 500.000 eura, dok su igrač Nikola Čelebić i predstavnik kluba Ranko Krgović dobili “doživotne zabrane”, a još trojica fudbalera – Četko Manojlović, Dušan Puletić i Radule Živković – suspendovani su na period od po deset godina.
Ove sankcije predstavljaju rasplet skandala koji je izbio tokom kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Alashkerta prije dvije godine.
Arsenal Tivat je tada u prvom meču u Armeniji odigrao neriješeno 1:1, dok je u revanšu na domaćem terenu doživio težak poraz rezultatom 1:6. UEFA nije saopštila konkretne detalje o tome na koji način je “integritet utakmica bio ugrožen”.
Ipak, poljski mediji su tada izvještavali da su zabilježene neuobičajeno visoke uplate na “dva gola u prvom poluvremenu”, kao i na “5+ i sedam golova na utakmici”.




