FK Željezničar obavijestio je članove, navijače i širu javnost da pokreće organizovanu kampanju kroz koju će članstvo imati priliku učestvovati u izboru naziva nove Južne tribine stadiona Grbavica.
Riječ je o projektu koji ima za cilj dodatno uključivanje navijača u donošenje važnih odluka, a u skladu s tim Klub će uspostaviti posebnu digitalnu platformu putem koje će se vršiti glasanje. Važno je naglasiti da navijači tokom ove sezone ne borave na Južnoj tribini, s obzirom na to da je ista u fazi renoviranja.
Svi aktivni članovi moći će glasati putem zvanične web stranice Kluba, gdje će unijeti svoj članski broj, proći verifikaciju i potom izabrati jednu od tri ponuđene opcije za naziv tribine. Pravo glasa imaju isključivo aktivni članovi, dok je za ostale navijače omogućeno brzo učlanjenje putem iste platforme.
Poseban dio kampanje odnosi se na odluku koja ima snažnu simboliku za Klub i njegove pristalice. Dres s brojem 12 biće trajno povučen iz upotrebe u čast najvatrenijih navijača, Manijaka, kao priznanje za njihovu ulogu “dvanaestog igrača”. Od sezone 2026/2027 ovaj broj više neće nositi nijedan fudbaler prvog tima, dok će u fan shopu biti dostupni dresovi s brojem 12 uz mogućnost personalizacije.
Iz Kluba su također poručili da postoji prostor za uključivanje partnera i kompanija koje žele biti dio ovog projekta, kroz promotivne i komunikacijske aktivnosti.
Glasanje za naziv Južne tribine biće otvoreno od 1. do 23. maja 2026. godine, dok će rezultati biti objavljeni dan uoči posljednje domaće utakmice sezone, kada Željezničar na Grbavici dočekuje NK Široki Brijeg.




