Engleski nogometni prvoligaš West Ham United angažirao je talentovanog 18-godišnjeg brazilskog napadača Luisa Guilhermea, dosadašnjeg člana Palmeirasa, s kojim je potpisao petogodišnji ugovor.
Finansijski detalji transfera nisu objavljeni, no britanski mediji navode kako je Guilherme potpisao za 25 miliona eura uz moguće bonuse.
– Sretan sam što sam potpisao za West Ham, klub koji vjeruje u moj rad. Predstavljen mi je projekt koji se svidio i meni i mojoj obitelji te se nadam kako ću što više pomoći u njegovoj realizaciji, kazao je Guilherme.
Mladi je napadač prošle sezone s Palmeirasom osvojio naslov prvaka Brazila, a ovime je postao prvo pojačanje “čekićara” otkako je dužnost menadžera preuzeo Julen Lopetegui.
– Razgovarao sam sa šefom i vjerujem kako ću od njega puno naučiti. On je vodio velike klubove te je bio i španski selektor , dodao je Guilherme.




