Fudbalski klub Velež Mostar dobio je novo pojačanje u ofanzivnoj liniji, pošto je Leonid Ignatov zvanično postao član mostarskog kluba.
U Press roomu stadiona Rođeni danas je, u prisustvu direktora Faruka Karadže, potpisan ugovor kojim se Ignatov obavezao na vjernost Veležu do kraja 2027. godine. Riječ je o ofanzivcu koji bi trebao dodatno pojačati konkurenciju u napadačkom dijelu ekipe.
Ignatov je rođen 4. januara 2002. godine u Skoplju, a prve fudbalske korake napravio je u omladinskim selekcijama Vardara. Za prvi tim tog kluba debitovao je 2019. godine, da bi sezonu kasnije karijeru nastavio u splitskom Hajduku. Nakon godinu dana u Hrvatskoj vratio se u Sjevernu Makedoniju, gdje je nastupao za FK Skoplje, Sileks i Arsimi, iz kojeg dolazi u redove Rođenih.
Tokom dosadašnje karijere Ignatov je nosio dres svih omladinskih selekcija reprezentacije Sjeverne Makedonije, a poziv za mladu reprezentaciju dobio je od Dragog Kanatlarovskog, nekadašnjeg trenera Veleža.
Primarno igra na pozicijama krilnog napadača, a u mostarskom klubu vjeruju da će svojim zalaganjem i učinkom doprinijeti ostvarenju ciljeva u nastavku sezone.
Iz FK Velež su novom fudbaleru poželjeli mnogo sreće, zdravlja i uspjeha u crvenom dresu.




