Večeras je u polufinalu Superkupa Španije, Athletic Bilbao izbacio Atletico Madrid rezultatom 2-1.
Prvo poluvrijeme je prošlo bez golova. Atletico je poveo autogolom Unai Simona u 62. minuti. Petnaest minuta kasnije Yeray Alvarez je vratio utakmicu na početak.
Konačan rezultat je postavio Nico Williams u 81. minuti. U 94. minuti je Jose Maria Gimenez zaradio crveni karton.
U finalu Superkupa ćemo gledati okršaj Athletica i Real Madrida.




