Na društvenim mrežama stranice banjalučkog kluba objavljena je emotivna poruka posvećena treneru Mladenu Žižoviću koji je prošle sezone doveo Borac do osmine finala Konferencijske lige – najvećeg evropskog uspjeha u istoriji kluba.
Žižović je na početku sezone otišao iz Banjaluke posle eliminacije sa euroscene, ali je dobio priliku da radi u Radničkom iz Kragujevca. Nažalost, u srcu Šumadije prekratko zadržao…
"Šefe, Žiža naš, Ne možemo da povjerujemo da si nas napustio.
Trese nas tuga zbog užasne vijesti koja nam je stigla u Platanovu 6 i odbijamo da priznamo da više nećemo vidjeti tvoj osmijeh, da te više nećemo čuti kako zbijaš šale na svoj i tuđi račun, da te više nećemo slušati kako pričaš o fudbalu kojem si dao život.
Napustio si nas u svojoj 44. godini, a nama ostaje da pamtimo svaki trenutak koji si proveo na Gradskom stadionu. Prvo kao igrač, a onda i kao trener koji je ostvario najveći evropski uspjeh u našoj istoriji. Pamtićemo da si Borcu i Banjaluci dao najbolje od sebe i da smo zajedno ispisali priče za vječnost.
Teško je priznati da te više nema. Život je surov i prerano uzima najbolje među nama. Nama ostaje da živiš kroz nas i da prenosimo priču o Mladenu Žižoviću, čovjeku, suprugu, ocu, bratu, sinu, treneru i fudbaleru.
Mladene, neka ti je vječna slava, Banjaluka i Borac vječno će da te pamte!”, stoji u poruci Borca.
Mladen Žižović je danas tragično preminuo tokom utakmice između Mladosti iz Lučana i Radničkog 1923 iz Kragujevca.




