Elvir Duraković ovo je ljeto trajno napustio redove FK Sarajevo.
Durakovićje prešao u redove Gorice, a kako kaže klub mu se čini zdravom pričom.
Duraković je u intervjuu za Germanijak otkrio kako je otišao iz Sarajeva.
“Dugo je trajala ta ‘hoću-neću’ situacija. Htio sam otići ali u klubu nisu bili baš presretni mojom odlukom. I onda smo se malo natezali da bi na koncu raskinuo ugovor. Jednostavno, nisam više bio u glavi pravi. Izgubio sam i volju i želju”, rekao je Duraković u intervjuu za Germanijak.
“Nazvao sam agenta i rekao mu da je vrijeme za promjene. Da mi treba nova priča, neka zdrava sredina. I ponudili su mi Goricu u kojoj me oduševilo sve. Od suigrača i atmosfere u svlačionici, stručnog štaba, predsjednika, ljudi iz Uprave. Svi dišu za klub, a opet – rade to nenametljivo. Jednostavno, osjećam se sjajno i nadam se da će se to vidjeti na mojim igrama”, dodao je.




