Zrinjski Mostar je u posljednji trenutak preoteo transfer Adija Nalića, koji je bio nadomak potpisa za FK Željezničar Sarajevo.
Prema informacijama koje je objavio Lorenzo Lepore, Nalić je odlučio odbiti ponudu Željezničara te će karijeru nastaviti u redovima aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine.
Ključnu ulogu u njegovoj odluci imali su razgovori s trenerom Igorom Štimcem, kao i predsjednikom kluba Denisom Šulentom, nakon kojih je postignut dogovor o saradnji.
Na Grbavici su već obaviješteni o odluci igrača, čime je definitivno stavljena tačka na njegov dolazak u redove Željezničara, dok Zrinjski dobija značajno pojačanje u borbi za domaće i evropske izazove.
Nalić je posljedni angažman imao u Nizozemskoj, gdje je nastupao za Almere, a od ljeta je slobodna igrač. Ranije je nastupao za Malmo, Hammarby, Landskronu. Igrao je i za A reprezentaciju BiH, za koju je odigrao devet utakmica.




