U rubriici “Intervju iz drugog ugla”, danas predstavljamo 20-godišnju Mostarku, Ivu Vučić, koja od nove sezone ponovo brani boje Zrinjskog, u kojem je počela svoje rukomete korake.
Iva igra na poziciji beka, bila je i omladinska reprezentativka Bosne i Hercegovine, a kakve je odgovore dala na naša pitanja saznajte u nastavku.
Kakav je osjećaj ponovo nositi dres Zrinjskog?
– To je zaista poseban osjećaj. U Zrinjskom sam provela najbolje rukometne trenutke koji će zauvijek biti dio mene. Nekako se najbolje i najopuštenije osjećam dok nosim taj dres.
Šta bi promijenili na sebi?
– Uvijek ima stvari koje nastojim popraviti,ali sve u svemu ne bih ništa mijenjala.
Gledate li filmove kakvu muziku slušate?
– Filmove gledam kad imam slobodnog vremena,a što se tiče muzike slušam doslovno sve,ovisno od raspoloženja.
Šta volite raditi u slobodno vrijeme?
– U slobodno vrijeme volim ići u kino ili šetati. To me najviše opušta.
Imate li neki ritual prije utakmice?
– Nemam posebnih ritauala.
Najbolja i najgora odluka u životu?
– Najbolja je izbor fakulteta,a za najgoru nisam sigurna –
Najzgodniji sportista?
– Sergio Ramos.
Da možete birati s kojom igračicom bi voljeli zaigrati?
– Andrea Lekić.
Neostvarena želja?
– Nemam neostvarenih želja.
Je li dana vrijednije biti lijep ili pametan?
– Sve ovisi od nekog cilja,ali u svakom slučaju mislim da je biti pametan mnogo vrijednije.
Izreka koja je ostavila pečat na vas?
– Svi snovi postaju stvarnost,ukoliko imamo hrabrosti da ih slijedimo.
Da niste rukometašica čime bi se bavili?
– Stduiram elektrotehniku, idemi super, tako da bi ta struka bila moj izbor sutra.
Komentar na godinu na izmaku u sportskom smislu?
– Za Zrinjski je ova polusezona bila uspješna.Ekipa je jako mlada i nadam se da ćemo ostvariti cilj,a to je ulazak u Premier ligu.
Poruka za kraj?
– Onaj koji nije dovoljno hrabar da rizikuje ,nikada neće postići nešto u životu.
(Haris Zilić/Sportske.ba)








