I dok su se mnogi sportaši sklonili i pobjegli od rata u Ukrajini, tamo je ostao Mladen Bartulović.
Nekadašnji hrvatski reprezentativac je u Ukrajini nastupao više od deset godina. Po završetku karijere ostao je tamo da živi, tačnije u Dnjipru, koji se također našao na meti ruskih agresora.
O svemu kroz šta prolazi rođeni Kakanjac je ispričao za Slobodnu Dalmaciju.
– Počeli su i nas gađati, na meti je tvornica crne metalurgije, željezara. A naš grad pun je industrije takve vrste, industrijska je golema zona. Raketama, granatama gađaju tvornicu metalurgije. Mislim da su rakete doletjele iz područja Donjecka koji je na 200 kilometara udaljen od nas. I to u trenutku kad je Ukrajina proglasila da sve što je rusko Ukrajinci smiju uzet sebi – započeo je Bartulović razgovor za Slobodnu Dalmaciju.
Brine se i o životima svoje porodice, supruge i kćeri.
– Znate, i ja se informišem preko televizije, vijesti na mobitelu, osluškujem sve… Mnogi su se sklonili, a meni to još ne pada na pamet. Nastojimo zaštitit kćer da ne sluša vijesti, da ne čuje granate. Za svaki slučaj, ako ne čujemo sirene dođu poruke na mobitel da je opasnost. Onda je mudro spustit se u podrum. Imamo kuću s podrumom i tako…
Opisao je i kakvo je stanje u trgovinama.
– Trgovine budu otvorene i onda se sve brzo razgrabi… Ljudi se žele osigurati da imaju doma kakve-takve zalihe, nikad ne znaš… Rade dućani od 8 do 17 sati, a u 20 sati nastupa policijski sat, sve do šest ujutro. Novi je režim života i treba se naviknuti. Možemo se samo nadati da će sve brzo završiti. A ne znam baš, nisam u to siguran. Roditelji? A možete mislit, zovu svaki dan, po nekoliko puta. Tata Blaško i majka Kate su u Kaštel Starome. I brat Goran. Brat Siniša je u Njemačkoj. Stalno se zivkamo, pitaju kako nam je… – rekao je Bartulović za Slobodnu Dalmaciju.




