Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Ino fudbal»Ljetos trebao doći na Grbavicu, a novi klub mu nema ni za gorivo

    Ljetos trebao doći na Grbavicu, a novi klub mu nema ni za gorivo

    15.10.2017
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Nesuđeni napadač Željezničara, Sandro Gotal posebno emotivno je doživio pobjedu Istre nad Rijekom. Ne samo zato što su Istrani i Riječani veliki rivali nego i zbog toga što je izravno pomogao svojem bivšem klubu Hajduku.

    – Osjećalo se od početka secmie da će ovo biti posebna utakmica. Dvije hiljade ljudi došlo je na stadion, a uz takvu podršku teško je ne dati maksimum. Znate kako je kad momci zaigraju protiv Rijeke koja ima lovu i koja je favorit, a mi se borimo za goli život. Momci pet mjeseci nisu primili plaću. Drago mi je zbog kluba i igrača da se malo dignemo, ovo je dobro za samopouzdanje – rekao je Gotal, koji je tek stigao u Istru i suočio se sa do sada nezamislivim problemima.

    – Nisam mogao ni vjerovati da u profesionalnom nogometu igrač može imati ovakve probleme. Dvije sedmice trenirali smo na umjetnoj travi jer klub nema novca da iznajmi autobus koji bi nas odveo na pet kilometara udaljeni teren gdje bi mogli trenirati, a igrači nemaju ni za deterdžent za oprati robu, a kamoli za gorivo da se sami voze. U klubu ne postoji nitko od vodstva, ni sa kim ne možete ni razgovarati. Jedini uz nas je trener, kojem treba skinuti kapu. On se jedini bori, moli restorane da prime igrače da nešto konkretno pojedu. Vjerujte, mnogi bi bez toga bili gladni.

    Igrači Istre svjesni su da cijela ova priča ide svojem kraju, a najveći motiv im je do kraja prvenstva pokazati koliko vrijede.

    – Ako se ovako nastavi ne znam tko će uopće ostati u klubu. U zimskom roku sigurno će većina potražiti novu sredinu jer se u ovakvim uvjetima ne može ni živjeti, a kamoli igrati nogomet – poručio je Gotal.

    Gotal koji je poznat kao kao veoma nestašan fudbaler je demantovao da je suspendovan.

    – Nije bila riječ o suspenziji, propustio sam jedan trening i to je bilo sve. Imam odličan odnos s trenerom, dao mi je ‘desetku’ i najavio da ću ubuduće redovito igrati, a to mi je itekako potrebno jer se želim što prije vratiti u formu kako bih na zimu imao više opcija.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    Sandro Gotal
    Prethodni članakDragana Đurić rešetala mrežu višestrukog prvaka Evrope
    Sljedeći članak Radikalne promjene u KSBiH!

    Povezani članci

    austrija messi

    U finišu grupne faze mogli bi gledati najluđu utakmicu na SP – cilj će biti izgubiti?!

    24.06.2026
    zlatan ibrahimovic fox news

    Ibrahimović: Hrvatskoj nije trebao taktičar genijalac. Wittyngham: Pomogla im je umjetna tvorevina

    24.06.2026
    hrvatska panama

    Lončarević o igri Hrvatske: Imamo velikih problema, mi se s time ne možemo nositi

    24.06.2026
    meksiko navijaci

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    24.06.2026
    Najnovije
    Zmajevi ispisali historiju

    Bosna i Hercegovina se kvalifikovala u 1/16 finala Svjetskog prvenstva, Zmajevi ispisali novu stranicu historije!

    24.06.2026
    Zmajevi vode nakon prvih 45 minuta

    Sjajno prvo poluvrijeme Zmajeva: Alajbegović i Džeko donijeli prednost, Katar se vratio u finišu

    24.06.2026
    Sjajno izdanje Zmajeva u Seattleu

    Nakon Alajbegovića još jedna lopta završila je u mreži Katara!

    24.06.2026
    Kerim Alajbegović

    Bombarder Alajbegović doveo BiH u vodstvo protiv Katara!

    24.06.2026
    Preporuka
    Zmajevi ispisali historiju

    Bosna i Hercegovina se kvalifikovala u 1/16 finala Svjetskog prvenstva, Zmajevi ispisali novu stranicu historije!

    Zmajevi vode nakon prvih 45 minuta

    Sjajno prvo poluvrijeme Zmajeva: Alajbegović i Džeko donijeli prednost, Katar se vratio u finišu

    Andrej Nedić

    Nedić nakon velike borbe i preokreta izborio četvrtfinale Challengera u Rumuniji

    Stadion Lumen Field u Seattleu

    Večeras pada odluka: BiH sa ovim timom napada Katar!

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.