Nakon tri utakmice kvalifikacija Hrvatska na kontu ima šest bodova.
Vatreni su prvi u grupi i na dobrom putu do svog konačnog cilja, odnosno do plasmana na Mundijal, međutim reakcije javnosti nisu baš najbolje. Do bodova su aktuelni svjetski viceprvaci dolazili uz puno muke.
I sam Zlatko Dalić je izjavio da Hrvatska više nije momčad kakva je bila u Rusiji i da joj se to sada vraća, a o krizi koja vlada u reprezentaciji otvoreno je sada govorio i Dejan Lovren. Bez dlake na jeziku.
– Novi dečki koji su u reprezentaciji moraju se dokazati. Nas nekolicina starijih igrača to smo im kazali u lice. Oni se moraju dokazivati iz dana u dan, ne samo na utakmicama, nego i na treninzima! Da slučajno ne pomisle da su u reprezentaciju došli tek tako. Ako su već zaslužili poziv, neka pokažu zašto su ga zaslužili. Selektor Dalić ima naše apsolutno povjerenje – rekao je Lovren za Sportske novosti.
Na tome nije stao. O imenima je odbio govoriti.
– Kad smo mi kao mlađi dolazili u reprezentaciju, ginuli smo na svakom treningu samo da uđemo u postavu. Danas novi klinci sve olako shvaćaju i svoj stav prema reprezentaciji i nama starijima moraju promijeniti. Oni to znaju, mi smo im to rekli. Ne krivim ih previše, mladi su, druga su vremena i vjerujem da će sve doći na svoje. Da će se i oni malo opustiti kroz pripreme. Moraju pratiti nas starije.
Dodao je također da mlađ igrači nekada imaju, a nekada nemaju respekta prema starijima.
– Uopće se ne sramim reći njima i javno što mislim jer želim da reprezentacija bude na najvišoj mogućoj razimi. Nema tu filozofije, moraju se poštovati neka pravila. Ne smiješ gledati samo sebe i individualni doprinos, to je priča kratkog daha, poručio je stoper Zenita tokom razgovora za ugledni zagrebački list.




