Na historijskoj sjednici Skupštine FK Željezničar, održanoj na stadionu Grbavica, biznismen Sanin Mirvić zvanično je izabran za strateškog partnera kluba, otvarajući novo poglavlje u 104-godišnjoj historiji sarajevskog “Plavog” tima.
Mirvić preuzima obavezu finansiranja i vođenja kluba, uz očekivanje da će njegova ekipa stvoriti uvjete za stabilnost i omogućiti Želji da se nakon dužeg perioda bez trofeja ponovo uključi u borbu za naslove i osigura značajniju ulogu na evropskoj sceni.
Na sjednici je prisustvovalo 52 od ukupno 54 delegata, a glasanje je proteklo ovako:
ZA: 47 delegata
PROTIV: 4 delegata
SUZDRŽAN: 1 delegat
Među delegatima koji su glasali ZA nalaze se predstavnici svih ključnih odbora i klubskih struktura, potvrđujući široku podršku strateškom partnerstvu i važnost ovog koraka za budućnost FK Željezničar.
Odluka označava prekretnicu za klub i signalizira početak nove faze usmjerene ka stabilizaciji, modernizaciji i sportskom napretku, s jasnom vizijom povratka na domaću i međunarodnu scenu.




