Ljubitelji fudbala u našoj zemlji i danas se sjećaju Matije Matka.
U našoj zemlji je nastupao za nekoliko klubova, a daleko najveću slavu stekao je noseći dres Sarajeva čiji su ga navijači čak i opjevali u svojoj kultnoj pjesmi.
“Kad ga Matko zabije Želji, joj nano nanice…”, dugo se pjevalo među Hordama zla.
Nakon okončanja profesionalne karijere Matko je sreću našao u Njemačkoj, preselio se u Minhen gdje igra rekreativno za jedan niželigaški klub, a pored ima i posao.
Na društvenim mrežama se pohvalio kako je počeo raditi u kompaniji BMW.




