Poraz koji je Wolfsburg zabilježio u subotu od Freiburga koštao je posla Marka van Bommela.
Proslavljeni nizozemski fudbaler je na klupu “Vukova” došao u julu zamijenivši Olivera Glasnera, međutim nakon trećeg poraza u nizu i ukupno 13 utakmica došlo je do raskida saradnje.
Nekada odlični defanzivac je tako brže od planiranog završio svoj drugi trenerski mandat nakon što je prethodno vodio i PSV.
“Nedostajalo je uspješnosti u vađenju iz loše serije rezultata i namjera nam je čim prije napraviti preokret. Zato smo odlučili raskinuti suradnju”, rekao je sportski direktor Wolfsburga.
S druge strane, Van Bommel je rekao da je iznenađen i razočaran odlukom jer je vjerovao da može vratiti tim na pravi put.




